فوتیج ایران

مسئله ی مهمی که امروزه ممکن هست ذهن هر فیلمسازی را به خود مشغول کند این سوال است: فوتیج ایران از کجا تهیه کنیم؟ زمانی که بخوایم از خیابان های نیویورک قطعه فوتیجی دانلود کنیم چندین سایت خارجی معروف و بزرگ مانند شاتر استوک یا پوندفایو به راحتی با هزاران فوتیج مختلف میتوانند نیاز شما را کاملا برطرف کنند اما آیا این سایت ها در مورد خیابان های تهران نیز به همین میزان میتوانند فوتیج داشته باشند؟ پاسخ این سوال را با گذاشتن 5 دقیقه وقت و سرچ کردن در آنها خواهید یافت. 

نمیدونی استوک فوتیج چیه؟ کلیک کن و راجبش بخون

چه کسانی فوتیج ایرانی میخواهند؟

جامعه ی افرادی که فوتیج تهیه میکنند بسیار جامعه ی گسترده ای است. تدوینگران، فیلمسازان، مستند سازان، گردشگران، خبرنگاری ها، سازمان های دولتی و در نهایت همه ی مردمی که بخواهند مکان ها و منظره های مختلفی از ایران را تماشا کنند.

فوتیج هوایی  تهران

چرا تولید فوتیج نه؟

یکی از بزرگترین مشکلات این مسیر هزینه ی بالای اجاره یا خرید تجهیزات فیلمبرداری و مشکلات و سختی های گرفتن مجوز فیلمبرداری در مکان های مختلف است که موجب میشود افراد به هیچ وجه سمت تصاویر اختصاصی نروند.

حال شما خود را جای یک فیلمساز یا تدوینگر بگذارید که به فرض مثال برای قسمتی از پروژه ی خود فوتیج هوایی دریای خزر را میخواهد در این زمان چه میکنید؟ چندین میلیون هزینه ی اجاره ی تجهیزاتی مانند دوربین فیلمبرداری، کوادکوپتر برای ضبط تصاویر هلیشات و فیلمبردار حرفه ای را انتخاب میکنید یا چند هزار تومن هزینه و دانلود همین فوتیج در کمتر از 5 دقیقه از سایت های دانلود فوتیج ؟ 

در ادامه تصویر هوایی از دریای خزر را مشاهده میکنید:

هلیشات دریای خزر

فوتیج ایران را از کجا تهیه کنیم؟

سایت های خارجی مانند شاتر استوک و پوندفایو تعداد محدودی فوتیج ایران انتشار داده اند اما مشکلات خرید از ایران و اختلاف نرخ ارز، تحریم بودن و عدم امکان خرید از سایت های بین المللی توسط کارت های بانک ایرانی مشکلاتی هستند که بر سر راه شما وجود دارند.
اما جای هیچ نگرانی نیست، والاوید، بزرگترین کتابخانه تصویری و بانک آرشیو فیلم های خام ایران با همکاری فیلمسازان مستقل و شرکت های فیلمسازی و مستندنگاری هم اکنون با آرشیوی +10 هزار فوتیج ویدئویی از جای جای ایران زیبا و عزیز در خدمت شماست و شما عزیزان میتوانید بدون هیچ دغدغه ای از سایت والاوید فوتیج تهیه کنید. 

برای دانلود فوتیج ایران از والاوید کلیک کنید