غذاهای مورد علاقه ایرانیان

ایران کشوری با قدمتی طولانی است که غذاهای خوشمزه­ای به همان قدمت  دارد. این غذاها در کشورهای مختلف نیز شهرت دارند و در بسیاری از  رستوران­های خارج از ایران نیز سرو می­شوند. تنوع غذایی در ایران بسیار  بالاست و هر منطقه غذاهای مخصوص به خودش را دارد. با نگاهی به موقعیت  جغرافیایی ایران به آسانی خواهید فهمید که چرا در این کشور غذا‌هایی به این  اندازه متنوع وجود دارد. ایران که زمانی مرکز امپراتوری پارسیان بوده،  در همسایگی شوروی سابق و کشور‌هایی مثل افغانستان، پاکستان و ترکیه است.  همچنین این کشور در خاورمیانه قرار دارد و نزدیک به اروپا است. از آفریقا  دور است و جاده‌ی ابریشم نیز در این کشور وجود دارد.
در قرن چهارم  اسکندر، پادشاه یونان، به ایران حمله کرد و بر این کشور پیروز شد. پس از آن  ترک‌ها، مغول‌ها و اعراب نیز حملاتی به ایران داشته‌اند. ایرانیان تا قبل  از این حملات غذا‌هایی متنوع و خوشمزه داشته‌اند و پس از این حملات غذا‌های  ملت دیگر نیز به منوی مختلف غذا‌هایشان اضافه شد. به‌عنوان مثال برش  (آبگوشت سبزی دار روسی) را در نظر بگیرید که به‌همراه زیره‌ی سبز، گشنیز و  رشته‌ی چینی به‌همراه سوپ لوبیا، گیاهان مختلف و کشک‌ترش سرو می‌شود.

تنوع غذاهای ایرانی

بسیاری از انواع مختلف مواد غذایی و میوه‌ها مثل پسته، بادام، گردو،  زعفران،نعناع، انار و انگور ریشه‌ی ایرانی دارند. در ایران ۴ فصل مختلف  وجود دارد و برخلاف دیگر قسمت‌های خاورمیانه که به‌دلیل آب و هوایی گرم و  خشک غذا‌هایی محدود دارند، در ایران از دیرباز با استفاده از آب‌های  زیرزمینی و برف‌های ذوب شده، مناطق خشک و بیابانی به واحه‌هایی تبدیل  شده‌اند و در آن‌ها انواع مختلف گیاهان و میوه‌ها رشد کرده است.

در این قسمت به معرفی تعدادی از غذاهای محبوب ایرانیان می­پردازیم. 

درباره ی استوک فوتیج چی میدونی؟

آش رشته :

 یکی از غذاهای محبوب ایرانیان است. در این غذا از کشک، رشته، نخود،  لوبیا و سبزی استفاده می­شود. یک سنتی قدیمی در بین ایرانیان وجود دارد که  وقتی کسی به سفری طولانی می­رود، برای او آش رشته می­پزند. همچنین آش رشته  غذایی است که در نوروز (سال نو ایرانیان) پخته می­شود.

قورمه سبزی :

این غذا که از سبزیجات، لوبیا قرمز و گوشت بره درست می‌شود، ترش و پر از  سبزی است. سبزی‌های پخته شده با لیموی خشک که به آن لیمو عمانی می‌گویند،  طعم دار می‌شود. این لیمو‌ها ترش هستند و با مزه‌ای تلخ و شیرین، طعمی  متفاوت به سبزی می‌دهند.

مرصع پلو :

 نوعی برنج است که مغز‌ها و میوه‌های مختلف روی آن مانند جواهر  می‌درخشند. غذایی شیرین و خوش طعم است که در پخت آن از انواع مغز‌ها و  میوه‌های ایرانی مثل پسته، بادام، پوست پرتقال شیرین، زرشک، هویج و زعفران  استفاده شده است. از مرصع پلو برای مراسم‌های خاص استفاده می‌شود. خصوصا  استفاده از این غذای شیرین در مراسم عروسی نشانه‌ای برای زندگی شیرین در  آینده برای عروس و داماد است. مرصع پلو به‌طور سنتی به‌همراه مرغ سرو  می‌شود که با شیرینی برنج مغایرت دارد. 

باقالی پلو :

 در آشپزی ایرانی برنج را می‌توان به‌همراه کره و زعفران طبخ کرد که به  آن چلو گفته می‌شود و همچنین می‌توان آن را همراه با دیگر سبزیجات پخت که  به آن پلو می‌گویند. پلو می‌تواند به‌همراه گیاهان، سبزیجات، لوبیا، انواع  مغز‌ها، میوه‌های خشک شده، گوشت و حتی رشته پخته شده و بخش اصلی غذا را  تشکیل دهد. بهترین زمان برای پختن باقالی‌پلو بهار است که در این فصل  باقالی‌ها جوان هستند و شوید نیز تازه است. این غذا پر از شوید و باقالی  است و معمولا به‌همراه تکه‌های نازک گوشت بره سرو می‌شود. و حتی به‌همراه  گوشت بره‌ی استخوان‌دار نیز سرو می‌شود. برنج باید به‌وسیله‌ی زعفرانی که  درست قبل از سرو شدن به آن اضافه شده، طعم زعفران داشته باشد. 

توران پشت، ایران کوچک، بخوانید...

از تمام این غذاهای خوشمزه که بگذریم، به چیزی می­رسیم که مورد علاقه  تمام ایرانیان است. ته دیگ! ته‌دیگ روح غذا و آشپزی ایرانی است. لایه‌ای  ترد و طلایی از برنج است که ته قابلمه‌ی برنج درست می‌شود. در مهمانی‌های  ایرانیان همیشه کمی غذا اضافه می‌آید اما بشقابی که همیشه خالی است، بشقاب  ته‌دیگ است. ته‌دیگ به‌عنوان مخلفات غذا محسوب می‌شود و شما می‌توانید آن  را با دست نیز بخورید.

شما کدام یک از غذاهای ایرانی را دوست دارید؟ 

تنوع غذاهای ایرانی را در والاید ببینید