ماه رمضان در ایران

رمضان یک مناسبت مذهبی است که در نهمین ماه قمری، ماه رمضان، رخ می‌دهد. مسلمانان معتقدند قرآن در این ماه بر پیامبر اسلام نازل شده‌ است. در قرآن، مستقیماً به کسانی که ایمان آورده‌اند دستور داده شده که در این ماه روزه بگیرند.
در ماه رمضان، مردم به شكل هماهنگ برای انجام تكالیف شرعی آماده می‌شوند و برای به جای آوردن این وظایف، هر جمعیت و گروهی با آداب و تشریفات خاص خود مراسم رمضان را برگزار می‌كنند. 

 شب یلدا ایرانیان

جلسات قرائت قرآن مجید هم در این ماه در سطح مساجد یا منازل برای مردان و زنان مؤمن این دیار از شور و هیجان ویژه ای برخوردار است. در طول 30 روز ماه مبارک رمضان هر روز یک جزء از کلام وحی قرائت می­شود تا کل قرآن مجید ختم شود.

آیین‌های ویژه پیشواز ماه رمضان همواره از گذشته و به شیوه‌های گوناگون در هر منطقه رواج داشته اما امروزه آثار کمتری از آن­ها به جای مانده است. از جمله مراسم مهم پیشواز ماه رمضان می‌توان به نقاره زنی در شب حلول ماه رمضان و آیین کلوخ اندازون(اندازان) مردم شیراز اشاره كرد. آیین كلوخ‌اندازان كه امروزه هم كمابیش در شیراز و روستاهای پیرامون آن برگزار می‌شود از رسم‌های كهن این منطقه است كه ریشه‌های باستانی دارد.حال ببینیم كه این آیین چگونه برگزار می‌شود؟ 

آیین کلوخ اندازان

 شیرازی‌ها آخرین جمعه ماه شعبان را به تفریح وگردش در تفرجگاه‌ها می‌پردازند تا برای یک ماه کامل عبادت وروزه داری آماده شوند. همچنین بعضی از خانواده‌های شیرازی ازچند روز مانده به ماه رمضان نذری می‌دهند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که این مراسم در چندین شهر دیگر درایران نیز اجرا می‌شود. از جمله درگیلان مردم چندین روز قبل از آغاز ماه رمضان، روزه می‌گیرند و در‌واقع این گونه به پیشواز می‌روند. هم‌میهنان ترکمن هم درست پیش از حلول ماه رمضان به خانه تکانی و نظافت می‌پردازند تا استقبال کاملی ازماه رمضان به جای آورند .در نهایت این كه همه مردم ازهرشهر و دیاری از سرزمین بزرگ ایران به گونه خاص خودشان به استقبال ماه خدا می‌روند. 

خوردنی­های ماه رمضان

در ماه رمضان مردم بیشتر به غذاهای مقوی و شیرین روی می‌آورند. ازجمله در گیلان خوراک‌های شیرینی یافت می‌شود که می‌توان آنها را در سفره‌های افطار گیلانی‌ها مشاهده کرد. از میان این خوراك‌ها یک نوع شیرینی خاص به نام رشته خوشکار وجود دارد كه در سراسر سال در شیرینی‌فروشی‌ها پیدا می‌شود، اما در ماه رمضان پای ثابت سفره‌های افطاری مردم گیلان است. این شیرینی به دلیل تركیبات گردو، آرد برنج وشکر بسیار مقوی است و می‌توان انرژی مورد نیاز بدن روزه‌دار را در طول روز تامین كند. در شیراز برای افطار شیرینی‌هایی چون ترحلوا و رنگینک تهیه می‌کنند. درگرگان هم خوراك‌های شیرینی چون ترک و فرنی را سر سفره افطار تدارک می‌بینند. درهمدان کماج، انگشت پیچ، پنجه خاله ویوخا شیرینی‌های محلی هستند که در سفره‌های افطار به وفور یافت می‌شود. 

 دعوت شدی درباره ی استوک فوتیج بخونی

البته شیرینی‌ها و خوراک‌های شیرینی چون زولبیا و بامیه، فرنی و شیربرنج تقریبا در تمام نقاط ایران جزو خوراك‌های مشترك و ثابت سفره افطار و سحری به حساب می‌آیند. خوراک دیگری که در ماه رمضان طرفدار زیادی در میان مردم روزه‌دار دارد، آش است که بسته به هر منطقه‌ای شكل و شمایل خاص خود را دارد. برای نمونه می‌توان به آش شله درمشهد، آش بی‌بی سه‌شنبه در جهرم فارس، آش قونبید در قم، آش روزه دربرد سیر کرمان و آش ساک در گرگان،آش برنج در همدان وآش رشته که در همه جای ایران آشناست، اشاره كرد.حلیم هم از غذاهای ثابت سفره افطار ایرانیان است.ماده اصلی آن گندم، جو یا بلغور است که در آن نوعی گوشت نیز می­ریزند. در ایران حلیم سنتی را با گندم درست می­کنند. و معمولا با شکر و دارچین سرو می­شود.  

انواع غذاهای ایرانی را در والاوید ببینید